Jesteś tutaj

Fizjoterapia

Telefon: 
77 4467020
Godziny: 

Godziny pracy pracowni:

  • poniedziałki   - 07:00 - 18:00
  • wtorki             - 08:00 - 18:00
  • środy              - 07:00 - 17:00
  • czwartki         - 08:00 - 18:00
  • piątki              - 07:00 - 17:00
  • soboty           - 08:00 - 12:40
Personel: 
  • Fizjoterapeuta - Alina Radajewska
  • Fizjoterapeuta - Wiktoria Daniel
  • Fizjoterapeuta - Marcin Kania
  • Fizjoterapeuta - Anna Fassa
  • Fizjoterapeuta - Szymon Dzierża
  • Fizjoterapeuta - Beata Motak-Niewalda
DR ALINA RADAJEWSKA
Od 2004 r. kieruje Fizjoterapią w Krapkowickim
Centrum Zdrowia. Po ukończeniu
studiów rozpoczęła pracę nad doktoratem
z zakresu rehabilitacji pacjentów neurologicznych.
Zainspirowana pierwszymi artykułami,
które pojawiły się w prasie zagranicznej,
opisującymi terapię lustrzaną, postanowiła
zgłębić temat i do dziś jest promotorką tej
nowoczesnej metody rehabilitacji w Polsce.

Fizjoterapię w Krapkowickim Centrum Zdrowia wyróżnia holistyczne podejście do pacjenta. Oznacza to, że stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie na siebie wpływają. Należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część. Pacjenci coraz więcej uwagi przykładają do możliwości poprawy jakości życia, jaki mogą uzyskać dzięki rehabilitacji. Nic więc dziwnego, że oferta Fizjoterapii w krapkowickim szpitalu cieszy się wielkim zainteresowaniem. Usługi medyczne wykonywane są przez wykwalifikowany personel medyczny, którego pracą kieruje dr Alina Radajewska.  Oferujemy pełny wachlarz zabiegów fizykoterapii, czyli w zakresie elektroterapii, ciepłolecznictwa, laseroterapii, pole magnetyczne oraz hydroterapię  wylicza dr Alina Radajewska.  Do tego pełen zakres masażu ręcznego: masaż klasyczny, limfatyczny, sportowy. To bogaty zestaw metod, które celują w konkretny problem pacjenta  dodaje.

Pełna oferta Fizjoterapii jest dostępna zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Jednak dr Radajewska podkreśla, że najbardziej atrakcyjna dla pacjentów jest terapia indywidualna, w której wykorzystywane są metody specjalne.  Tu w narzędzia naszej pracy wchodzi metoda McKenziego do usprawniania kręgosłupa, metoda PNF  zarówno dla pacjentów po urazach ortopedycznych, jak i dysfunkcjach neurologicznych. Oferujemy też terapię tkanek miękkich, terapię manualną, głęboki masaż poprzeczny czy terapię punktów spustowych  wylicza Alina Radajewska. Głównym celem i szybko osiąganym efektem przy zastosowaniu fizjoterapii jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, co jest głównym priorytetem dla pacjenta.  

rehabilitacja

Chory wyraźnie odczuwa swą dolegliwość i związany z nią dyskomfort, więc pierwsza faza naszej pracy koncentruje się właśnie na zmniejszeniu dolegliwości bólowej  tłumaczy dr Radajewska. Jej dewizą jest holistyczne podejście do pacjenta.  Diagnozujemy pacjenta pod kątem ograniczeń funkcjonalnych i dysbalansu mięśniowego jaki w aktualnym stanie dany pacjent przejawia i na tej podstawie staramy się odwrócić zaburzenia  mówi kierownik Fizjoterapii.  

Staramy się precyzyjnie zdiagnozować problem i zniwelować jego przyczynę, by dolegliwość nie powróciła. To ważne, bo jeśli nikt nie zadba o utrwalenie nowego wzorca i utrwalenie zmiany, jaką się udało wypracować na kilku sesjach, dolegliwość wraca  mówi dr Alina Radajewska.

rehabilitacja

Fizjoterapeuci z KCZ starają się zabezpieczyć pacjenta na przyszłość. Pacjent musi nauczyć się rozpoznawać swój problem i wiedzieć jak może uniknąć go w przyszłości, by znowu nie spowodować ostrego stanu. Pracownicy szpitala uczą też pacjentów radzenia sobie w codziennym życiu, w zależności od obciążeń w pracy zawodowej.

Dr Alina Radajewska podkreśla też, że obok aktywności ruchowej i prawidłowego ćwiczenia, powinniśmy również pracować z napięciem emocjonalnym, bo strona psycho-emocjonalna ma ogromny wpływ na nasze tkanki.  Stres napięciowy spowodowany tempem naszego życia wpływa na tkanki miękkie, a co za tym idzie na to, co odczuwamy. Często pacjenci mylą te objawy z poważnymi dolegliwościami somatycznymi podejrzewając się o różne choroby, bo tkanki miękkie też mogą dawać wiele dotkliwych dolegliwości  tłumaczy fizjoterapeuta.

Nerwowa sytuacja w pracy i stres w życiu codziennym powoduje, że mięśnie uczą się reakcji na te bodźce i mają ciągle podwyższone napięcie.  Rolą fizjoterapeuty jest odwrócenie błędnego wzorca i wyuczenie nowego, prawidłowego  dodaje

Galeria: